AKTUALNOŚCI


Konferencja z naszym udziałem!

Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, która odbędzie się 15.05.2018 r. w godz. 8.00-14.00 w sali 4W w budynku Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Konferencja będzie poświęcona projektom realizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny, tj. "Bon na innowacje" oraz "Granty na usługi doradcze". W ramach konferencji zostaną przedstawione zasady, warunki i cele na jakie można przeznaczyć środki pozsykane w ramach poszczególnych działań. 

Podczas konferencji odbędzie się panel dyskusyjny "Badania przemysłowe vs. prace rozwojowe", w których będziemy występować w roli panelisty. Przedstawione zostaną informacje na czym polegają badania przemysłowe i prace rozwojowe, jakie występują między nimi różnice oraz jakie poszczególne działania możemy zaliczyć w ramach poszczególnych działań.

Mamy nadzieję, że konferencja przybliży Państwu tematykę prac badawczo-rozwojowych oraz możliwościach pozyskania finansowania na ich realizację przez Państwa firmy!
Konferencje 2018

Zapraszamy Państwa do zapoznania się w najważniejszymi wydarzeniami dla start-upów jakie zostały zaplanowane na 2018 rok. Organizowane konferencje są znakomitym miejscem dającym możliwość rozwoju dla wschodzących firm oraz zaznajomienie ich ze środowiskiem inwestorskim. W wyniku spotkań start-upów, korporacji oraz organizacji wsparcia biznesu otwiera się możliwość uzyskania merytorycznego, organizacyjnego czy finansowego wsparcia, które może stać się motorem do dalszego rozwoju firmy. Organizowane wydarzenia dają możliwość uczenia się od najlepszych, a także zaprezentowania swoich pomysłów przed potencjalnymi inwestorami.

1. Mobile Trends Conference - 1-2 marca w Krakowie, https://2018.mobiletrends.pl/.
MTC2018 to miejsce spotkań, czerpania inspiracji, zdobywania cennej wiedzy i kontaktów dla wszystkich, którzy doceniają wartość rozwiązań mobilnych: managerów i kierowników działów, marketingowców i marketerów, specjalistów do spraw reklamy, promocji i marketingu, developerów, grafików, biznesmanów, właścicieli małych i dużych firm oraz oczywiście wszystkich pasjonatów branży. Uczestnicy co roku wyjątkowo chwalą sobie networking w niesamowitej atmosferze oraz wychodzą z konferencji z wieloma cennymi wizytówkami. MTC2018 jest więc szansą na nawiązanie współpracy z najlepszymi z branży mobile, IT i nowych technologii.

2. Wolves Summit  - 10-11 kwietnia w Warszawie , 
https://www.wolvessummit.com/pl.
Konferencja podzielona została na 2 bloki tematyczne:
a) Wolves Hardware & R&D
Największe międzynarodowe wydarzenie networkingowe w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone tematyce Hardware & R&D. 
b) Wolves Blockchain
Oddzielna scena podczas pierwszego dnia Wolves Summit poświęcona instytucjom finansowym, bankom, ubezpieczycielom, startupom z branży fintech oraz insurtech. Skierowana również do wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką blockchain i/lub inwestycjami w startupy finansujące swój rozwój poprzez ICO czy inwestującym w kryptowaluty.

Wolves Summit to konferencja skierowana nie tylko do startupów, ale także inwestorów, przedsiębiorców czy przedstawicieli korporacji i sektora MŚP. Celem spotkania jest umożliwienie rozwoju firmom o wysokim potencjale. Na Wolves Summit teoria spotyka się z praktyką. Oprócz części merytorycznej, na każdego czekają zróżnicowane aktywności networkingowe. Do tej pory udało się zaplanować 14303 spotkań 1:1. 
Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań oraz narzędzi matchmakingowych, będziesz mieć możliwość dotarcia do wąskiego grona potencjalnych partnerów biznesowych. Podczas konferencji spotkasz wielu wybitnych specjalistów, którzy poprzez nawiązane relacje, przyczynią się do rozwoju Twojego biznesu.

3. MEDmeetsTECH - 25 kwietnia w Warszawie, http://medmeetstech.com/.
MEDmeetsTECH to marka wydarzeń o charakterze konferencji i warsztatów poruszająca tematykę medycyny, nowych technologii, biznesu oraz nauki. MEDmeetsTECH ułatwia tworzenie oraz wprowadzanie innowacji w obszarze nowoczesnej medycyny. Jest to możliwe dzięki edukowaniu, tworzeniu platformy do wymiany doświadczenia, poglądów oraz nawiązywania kontaktów. Wśród uczestników wydarzeń znajdują się startupowcy, przedstawiciele sektora Big Pharma, medycyny oraz naukowcy.

4. European Start-up Days 2018 - 15-16 maja w Katowicach, http://www.estartupdays.eu/pl/.
Trzecia odsłona European Start-up Days, towarzyszyć będzie jubileuszowej, X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC ? European Economic Congress).Prezentacje najbardziej innowacyjnych produktów polskiej gospodarki, strefa kontaktująca start-upy i menedżerów korporacji, wyjście z programem wydarzenia poza Spodek, w przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach ? oto nowa formuła European Start-up Days.Trzecia edycja European Start-up Days daje możliwość uczenia się od najlepszych, zaprezentowania swoich pomysłów przed potencjalnymi inwestorami, zaistnienia w mediach czy też uzyskania wsparcia niezbędnego do zrealizowania projektu.

5. infoShare 2018 - 22-23 maja w Gdańsku, https://infoshare.pl/.
Konferencja skoncentrowana na technologii, nowych mediach i wsparciu dla młodych firm. Jedna z największych polskich konferencji poświęcona tematyce IT, new media, zarządzaniu projektami / zespołami, startupom. infoShare udostępnia ogromną dawkę wiedzy o nowych technologiach, mediach oraz trendach w biznesie, ale również daje możliwość poznania inspirujących ludzi i nawiązania nowych kontaktów.

Granty na usługi doradcze dla MŚP

Celem projektu jest wsparcie rozwoju przedsiębiorstw z sektora MSP i podniesienie ich pozycji konkurencyjnej poprzez udzielenie wsparcia w postaci grantów (w formie refundacji).

W ramach udzielonego grantu możliwe jest sfinansowanie działań doradczych w zakresie:

 

  • wsparcia początkowej fazy rozwoju firmy (np. opracowanie biznesplanu, strategii rozwoju przedsiębiorstwa, monitorowanie biznesu);
  • uzyskiwania i odnawiania certyfikatów zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn i urządzeń, aparatury kontrolno-pomiarowej;
  • projektowania, wdrażania i doskonalenia systemów zarządzana jakością i zarządzania środowiskowego;
  • wykorzystywania zaawansowanych technologii informatycznych w przedsiębiorstwie;
  • specjalistycznych instrumentów zarządzania i mapowania ryzyk/ryzyka w organizacji oraz tworzenia strategii zarządzania ryzykiem;
  • doradztwa prawno-podatkowego związanego z rozwojem przedsiębiorstwa na rynku;
  • doradztwa marketingowego związanego z rozwojem przedsiębiorstwa na rynku.
  • pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania działalności przedsiębiorstw (również w początkowej fazie rozwoju), w tym przygotowanie dokumentów i analiz niezbędnych do pozyskania zewnętrznego źródła finansowania, pomoc w pozyskaniu inwestora, analiza potrzeb i identyfikacja źródeł finansowania projektu.


Poziom dofinansowania wynosi 85%
Maksymalna wysokość grantu to 12.000 zł.

Wykonawcami usług doradczych dofinansowanych w formie grantów muszą być Instytucje Otoczenia Biznesu, takie jak Polska Fundacja Rozwoju Biznesu.

Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci przygotować dokumentacje i zrealizować usługę!


Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.Copyright ©2016-2017 Polska Fundacja Rozwoju Biznesu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zasada ochrony danych osobowych